Emeryci i renciści, którym ZUS  wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to by, emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia. Świadczenia doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia,
a świadczenia przekazywane na konto 22 grudnia – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia – dodaje rzeczniczka.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza.
W województwie kujawsko-pomorskim poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi 78 proc. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, ZUS zachęca, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów.

Przy tej okazji wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życzymy zdrowych, radosnych
i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim