Po raz kolejny w powiecie kolskim odbył się konkurs ekologiczny dotyczący zbiórki baterii. Organizatorem konkursu „ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII” był Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny”, który po raz drugi podsumował tę akcję. Została ona przejęta od Starostwa Powiatowego w Kole 2 lata temu. Tegoroczne podsumowanie to 4 edycja tego programu.

W 4 edycji „programu zagospodarowania zużytych baterii” wzięło udział 45 placówek oświatowych z Powiatu Kolskiego, tj.: 10 przedszkoli, 25 szkół podstawowych, 6 gimnazjów, 4 szkoły ponadgimnazjalne.

Laureatami konkursu w kategorii przedszkoli, zostały nasze przedszkolaki z Grzegorzewa, zajmując III miejsce, natomiast gimnazjaliści uplasowali się na miejscu II.
W 2008 roku łącznie zostało zebranych 2732,72 kg zużytych baterii, z tego z terenu Gminy Grzegorzew 371,66 kg. W porównaniu do roku ubiegłego jest to o ponad 1 tonę więcej.
Nagrody dla laureatów za zajęcie I, II i III miejsca w czterech kategoriach, zostały ufundowane przez Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny” i Starostwo Powiatowe w Kole.

 Nagrody wręczali: Starosta Kolski – Pan Wieńczysław Oblizajek, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kole – Pan Jacek Nowaczyk, Przewodnicząca Związku „KRK” Pani Bożena Dominiak.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy za osiągnięte wyniki oraz życzymy dalszych sukcesów w działaniach proekologicznych.
 Podsumowanie konkursu uświetniły częścią artystyczną przedszkolaki z Grzegorzewa .
                                                                         
                                                                                                   Wójt Gminy
                                                                                                 Bożena Dominiak