Patryk i Kacper są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole. Chłopcy chorują na dystrofię mięśniową Duchenne'a , która jest najcięższą z postępujących dystrofii mięśniowych. Dzień, kiedy chłopcy przestali samodzielnie chodzić i zaczęli poruszać się na wózkach inwalidzkich był smutny dla rodziny, nauczycieli i kolegów z klasy.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/g8wt9fct 

Patryk ma 21 lat, przeszedł operację kręgosłupa i codziennie wspiera swój oddech respiratorem. Jest przykuty do łóżka. Jest w stanie klikać myszką i poruszać łóżkiem za pomocą pilota.

Kacper ma 17 lat, wymaga pomocy przy czynnościach samoobsługowych oraz edukacyjnych. Jest uzdolniony plastycznie, zajmuje czołowe miejsca w konkursach szkolnych i ogólnopolskich.

Pogarszający się stan zdrowia spowodował zorganizowanie nauczania indywidualnego w domu chłopców.

Ich DOM nie jest przyjazny do nauki i funkcjonowania w nim dwóch niepełnosprawnych chłopców. Ściany pokoju, w którym uczą się i śpią chłopcy są zagrzybione. Cała wilgoć przedostaje się z nieszczelnego dachu. Popękane są kominy, papa na dachu uległa erozji, a po deszczu stoją tam kałuże, które z czasem znajdują drogę do wnętrza całego domu.

Chłopcy są coraz słabsi, a chcą żyć jak inni młodzi ludzie. Ogromnym wsparciem dla synów jest mama Bożenka, która podejmuje próby odgrzybiania, malowania, tapetowania i wreszcie ocieplania ścian budynku. Jednak wszystkie te działania idą na marne, bo dach z dziurami nie pomaga.

Sytuacja materialna rodziny i różne perypetie losowe spowodowały, że DOM nie ma dachu. Wykonawca wycenił, że do wykonania remontu potrzebna jest kwota 16 tysięcy złotych.

Bardzo prosimy o życzliwe spojrzenie na dwóch chłopaków z małej wioski, bo dobry los ich często omija.

Będziemy Ci dłużni za Twój poświęcony czas i za każdą małą złotówkę!

 

 Z poważaniem

Dyrektor ZOEW

Elżbieta Budzińska